niedziela, 16 czerwca, 2024

Gdy pogoda uniemożliwia wyprawy to alternatywą mogą być baseny

Czy Bukowina Tatrzańska posiada SPA i baseny?

Jak szybko można mieć pokój i dostęp do tanich basenów?

W górskich regionach znajduje się kilka obiektów ze sprawdzonym zapleczem turystycznym z basenami oraz SPA. Dzisiaj nie ma problemu, aby na Sylwestra lub weekend wyjechać np. autobusem do Bukowiny. Celem krótkiego wypadu może być Morskie Oko, Dolina Chochołowska itp. – SPA i basen będzie dopełnieniem po wędrówce górskiej.

Chcę poddać się maksymalnemu relaksowi i odnowie ciała poprawić mięśnie brzucha i kręgosłupa. Dodatkowo planuję zaraz po przyjeździe, czyli w piątek wyskoczyć na jakiś szczyt np. Sarnią Skałkę – dojadę do Zakopanego i prze Dolinę Strążyską wejdę na szczyt. Tam jak pamiętam można bez pośpiechu i tłumu turystów pospacerować i wrócić Drogą Pod Reglami do centrum Zakopane. Mam nadzieję, że nie zapomnę zabrać aparatu kompaktowego, ma być słoneczna pogoda, oczywiście zrobię zdjęcia dolinek, Giewontu i panoramę górskich szczytów. Następnie przez kolejne dni, planuję codziennie korzystać ze SPA i basenu.
W pracy na imieniny otrzymałam bilet na SPA w Bukowinie. Ponieważ masaże i kąpiele mam po południu ok 14.00 godz. a następnie drugi raz i trzeci do umówienia na miejscu będę mógł w pomiędzy zrobić wycieczki na Kasprowy Wierch, Hale Gąsienicową i Halę Kondratową oraz zwiedzić miejscowe jasknie w Dolinie Kościeliskiej.

Kiedy zła pogoda uniemożliwi nam dłuższe wyprawy to bez namysłu wskakuje do basenów termalnych.

Jeżeli zła pogoda będzie się utrzymywać dłużej, to po odnowie biologicznej i zabiegach SPA, albo zmierzę się z pogodą albo będę spacerował po widokowych szlakach i mniej wymagających. Na szczęście noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej już mam zaklepane, tj. zarezerwowane a 5 minut od atrakcji (- tj. baseny i SPA) można pokonać nawet w deszczu.

Bukowina Tatrzańska dobre miejsce na wypoczynek. Muszę się pochwalić – posiadam pokój z balkonem i z pięknym roztaczającym się widokiem na okolicę w tym oczywiście Tatry Słowackie i Polskie.

Do tego jasny pokój z łazienką nastraja pozytywnie, mili Gospodarze i do tego dobre, zdrowe jedzenie. Kwotę za noclegi pozostawię sobie, ale to dobra cena. Gdy z obecnie planowanej wyprawy będę zadowolony to ostatniego dnia umówię się z Gospodarzami na rezerwację pokoju na wypad weekendowy i potem jeszcze na ferie przyjadę z znajomymi.

To dobre miejsce na wypoczynek!

Jeszcze jedno, muszę odszukać informacje, w którym miejscy w Zakopanem znajdują się kompleksy basenowe i gdzie lepiej zaparkować?

Jak szybko ten czas płynie, bo już za 3 dni jadę w Tatry.
Żegnam się czule jak wrócę wrzucę na stronę masę filmików z wypraw!